hovno

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Deidara

Deidara

Deidara Když už k nám tedy konečně dorazil Shippuuden, nebude od věci blíže si představit asi tu nejzajímavější z nových postav. A nebude to nikdo jiný než uprchlý renegát z Iwagakure a obávaný člen organizace AkatsukiDeidara. Poprvé se s ním střetáváme ve druhé epizodě, kdy se svým kolegou Sasorim, kterého z úcty tituluje „Mistře“, míří ke Skryté Vesnici Písku.

Oba se považují za umělce, avšak jejich úhly pohledu na to, co je „pravým uměním“ jsou diametrálně odlišné. Deidara prosazuje názor, že umění je pomíjivým, krátkým, ale intezivním zážitkem. Oproti tomu Sasori věří, že výjimečná umělecká díla by měla přetrvat jako odkaz do budoucna. Jejich postoje tak v podstatě odrážejí jejich náturu (Deidara vytváří hliněné, explodující skulptury a Sasori zas dlouhotrvající lidské loutky).DEIDARA

Deidara, nosící prsten se znaky 青龍 (Seiryū - Azurový drak), je velmi efektní a zručný shinobi. K bojovým účelům používá zvláštní ústa umístěná na dlani každé ruky, kterými přetváří výbušný jíl výbušný jíl nejčastěji do zvířecích forem. Není pro něj problém vymodelovat letuschopného ptáka a využít ho k cestování.

Jak již bylo řečeno, Deidara může nechat své výtvory explodovat. Často tedy zformuje jíl do menších zvířat, jež poté využije k zákeřným útokům na nic netušící nepřátele (tuto taktiku jsme mohly vidět ve třetí epizodě, kde se Deidara efektivně zbavil hlídek v Sunagakure). Za účelem pozorování cílů na dlouhé vzdálenosti používá Deidara speciální dalekohled, umístěný na levém oku.

Deidara U japonských fanoušků je Deidara aktuálně nejoblíbenějším členem Akatsuki. V nedávné anketě zabývající se popularitou postav se umístil na třetím místě (předběhl tak i samotného Naruta). Brzy nás ostatně o svých kvalitách bude moci přesvědčit, neboť se utká s Gaarou a později také s Týmem 7 (Naruto, Sakura a Kakashi).

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.