hovno

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Lokace

Teldrassil


U severního pobřeží Kalimdoru leží ostrov Teldrassil, nový domov samotářských Temných elfů a ohromující odkaz k jejich magii a spojení s přírodou. Po zkázných událostech, které následovaly invazi Plamenné Legie, kruh Starodávných mocných druidů dal síly dohromady, aby vypěstovali nový obrovský Strom Světa. Pojmenovali tento strom Teldrassil, což v jejich jazyce zanmená "koruna Země". Temní Elfové si svůj nový domov udělali ve větvích Teldrassilu a vytvořili les udatných stromů a proudícíh řek, koupajících se v nekonečné noci, která padla na krajinu elfů od úsvitu času. Avšak chládek okouzleného lesa pomalu padl do stínu zlověstné přítomnosti. V Teldrassilu se objevili pobláznění Furbolgové a zkažená zvěř, kteří upoutali pozornost bdělých strážců a moudrých druidů, čímž je přinutili opět pojistit bezpečnost jejich domova.

Roztažené město měsíčního kamene a dřeva, hlavní město Temných elfů, Darnassus stojí jako zářící maják na vrcholu Teldrassilu. Za jeho mohutnými zdmi jsou ubytováni druidi, lovkyně a válečníci, všichni vedeni kněžkou Elune,Tyrande Whisperwind. Ohormující div schopnosti Elfských řemeslníků, nadpozemský Chrám Měsíce se zvedá nad linií stromoví, vyvážen pěčlivě udržovaným hloubavým lesíkem Druidů. Obchod z hlavního kontinentu se hemží v městské obchodní čtvrti, tam, kde Temní Elfové, Trpaslíci a Lidé smlouvají o zboží a službách. Drobné mosty a cesty křižují poklidné městské vodní cesty, jenž odrážejí zářivé světlo, pocházející od měsíce.

Dun Morogh

Drsné, zasněžené vrcholy Dun Moroghu poskytují Ironforgským Trpaslíkům nekonečné zásoby rud a kamene pro jejich ambiciózní stavitleské úsilí. Ven z města Ironforge, hluboko do hor, se trpaslíci prokopali až do údolí Clodridge a poznamenali tento kraj divy jejich vynalézavosti. Avšak ne vše je v Dun Moroghu v míru. Nenasytné kopání Trpaslíků v Gol'Bolar Quarry uvolnilo hrozivý kmen Rockjaw Troggů z jejich podzemního doupěte. Zatímco se na obzoru kraje Krále Magni Bronzbearda rýsuje masová invaze Troggů, Frostmanští Trollové využívají odvedenou pozornost k pokusu o znovuzískání jejich starodávné domoviny. Život je v bíle pocukrovaných horách Dun Moroghu těžký, ale co Trpaslíci ztrácejí na výšce, dohánějí v srdcích a v udatnosti.


Duskwood


Kdysi zelenající se jižní pás Elwynnského Lesa, Duskwood v posledních letech podstoupil zásadní změny. Mnozí spekulují, že jeho blízkost k tajemnému průsmyku Deadwind přináší do kraje nepředstavitelnou hrůzu. Další uvažují, jestli nebyla na kraj uvalena starodávná kletba. Jiste je jen to, že se Duskwood stal krajem teroru a pověr. Lidští zemědělci, kteří se kdysi mořili v tomto bohatém kraji, se stali temnými a skličenými-nepřejícími si opustit domov jejich předků, ale rovněž nejsou schopni zvednout hrozivý oblak, který se usadil na jejich životech. Na západě hraničí s neobdělávanými poli Westfallu a na východě s temným a zrádným průsmykem Deadwind. Duskwood se stal zkaženou oblastí, kde stíny a zlo proniká do ovzduší i během nejjasnějších dnů.

Stranglethorn Vale


Stranglethorn je rozsáhlá pralesní oblast, která leží na jih od Duskwoodu. Kdysi rozsáhlý domov Pralesních Trollů, Stranglethorn je nyní posetý starodávnými zříceninami rozpadajících se Trollích měst. V posledních letech se Lidé ze Stormwindu pokusili skrze tuto divokou džungli vybudovat obchodní cesty. Přestože se jim podařilo postavit přístavní město Blackwater Cove, byli rychle přemoženi sebrankou Trollů a byli deportováni zpět do své domoviny. Po odchodu lidí, přistál na pobřeží Pralesa mazaný Gobliní obchodník jménem Princes a rychle obsadil opuštěné doly a rovněž zanechané odlesňovací technologie. Goblini udržovali slabou nadvládu nad těmito vzdálenými zařízeními, ale zůstávali zastrašováni rostoucí posedlostí Pralesních Trollů očistit jejich starodávné kraje od všech cizích vetřelců.

Westfall


Kdysi živitelská oblast království Stormwind, kraj Westfallu se nyní změnil na úhor jako důsledek mnoha let konfliktů a zanedbávání. Na jeho polích jíž nerostou žádné obilniny a kdysi vydatné doly jsou nyní prázdné a opuštěné. Dokonce bývalí obránci, Stromwindská Posádka, vzala nohy na ramena a opustila samotný kraj, když už náklady na údržbu byly neúnosné. Kvůli tomuto nedostatku vojenské ochrany byl Westfall téměř zničen vzbouřenckým Defiasským bratrstvem a jeho přisluhovači. Bratrstvo, složené ze zločinců a banditů, učinilo Westfall svým útočištěm. Používáním všeho od pověr až k mechanickým těžařským Golemům se Bratrstvo nezastaví před ničím, aby zastrašili narušitele a aby chránili jejich zlomyslné plány před zničením.

Elwynn Forest


Elwynn Forest je rozsáhlý zalesněný kraj, který obývá lidská civilizace Azerothu. Přestože během První Války byla velká část oblasti spálena a zničena, velké stromy znovu vyrostly a paseky se opět zelenají. Od konce války zůstal Elwynn nerušený, pečlivě střežen Stormwindskou posádkou. Několik farem se rozkládá na úrodných polích a strážní věže stojí každých několik mil, pomáhajíc udržet les v bezpečí před běsnícími silami Hordy. Poklidný les je obýván také divokými prasaty a vlky, kteří loví po lesích v naději, že najdou snadnou kořist. Neupravení Gnollové a špinaví Koboldi se toulají po odlehlých oblastech, ale jen zřídkakdy tyto bojácné bytosti přímo zaútočí na majetek v Elwynnu nebo Stormwindu. Povětšinou vyzařuje Elwynn pocit pohodlí a vyrovnanosti. Avšak pokud se cestovatelé příliš vzdálí od hlavních cest, budou čelit skrytým hrozbám číhajících ve stínech.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.